NÁVOD NA LEPENÍ VLIESOVÝCH FOTOTAPET DECENT ART

1. Náčiní

  • 1 kbelík pro přípravu lepidla
  • 1 váleček pro nanesení lepidla
  • 1 přítlačný váleček nebo tapetovací kartáč
  • 1 odlamovací nůž
  • 1 metr
  • 1 měkká houba
  • 1 pravítko

2. Příprava podkladu

Povrch stěny musí být pevný, suchý, čistý, rovný a hladký. Jakékoli nerovné plochy vyhlaďte použitím tmelu.Všechny staré tapety, nepevné malby a nátěry na olejové bázi musí být ze stěny důkladně odstraněny. Důležité: Před nanesením lepidla důkladně zkontrolujte savost podkladu:

a) V případě, že je stěna příliš savá, je potřeba aplikovat hloubkový penetrační nátěr. Pokud savý podklad nebude penetrován, dojde k předčasnému vyschnutí lepidla a vliesová fototapeta nebude na zvoleném podkladu držet.
b) V případě, že je stěna nesavá, je nezbytné ji přebrousit.

3. Příprava fototapety k lepení

Rozložte vliesovou fototapetu na čistou a suchou podlahu před připravenou stěnu a pečlivě zkontrolujte:

a) zda vzor na jednotlivých dílech vliesové fototapety k sobě správně navazuje,
b) zda je povrch a kvalita tisku vliesové fototapety v pořádku.

Dále porovnejte velikost vliesové fototapety a připravené stěny. Při měření stěny si pomocí olovnice pečlivě tužkou označte místa, která vám následně pomohou dodržet pravý úhel 90 °. Po celou dobu lepení i schnutí vliesové fototapety musí být v místnosti dodržena jednotná teplota – optimálně ve výši 20 °C.

4. Nalepení fototapety na zeď

Pro lepení vliesové fototapety použijte speciální lepidlo určené pro vliesové tapety. Při přípravě lepidla dodržujte vždy přesné pokyny výrobce. První díl fototapety přiložte na předem vyznačenou pozici na stěně, na kterou jste již nanesli lepidlo, a opatrně jej svrchu dolů přitlačte ke stěně tapetovacím kartáčem event. přítlačným válečkem. Lepidlo a vzduchové bubliny vytlačte směrem od středu ke krajům pomocí kartáče nebo přítlačného válečku. Spoj pečlivě přitlačte. Druhý a další díly nasaďte na vzor a obdobným způsobem pokračujte v lepení.

Návod k přípravě přiloženého lepidla

Lepidlo DIMEX 100 g / 2l vody - 10-12,5 m², pro vliesové fototapety a tapety za stálého míchání pomalu vsypte do čisté studené vody. Nechte 3 – 5 min. odstát a ještě jednou silně promíchejte. Lepidlo je nyní připraveno k použití.

5. Důležité pokyny

a) Lepidlo se nanáší válečkem pouze na stěnu (nikoli na fototapetu)
b) Při uhlazování fototapety, vytlačování vzduchových bublin a vytlačení přebytečného lepidla používejte pouze tapetovací kartáč nebo přítlačný váleček.
c) Dbejte vždy na čistotu používaného nářadí, aby se povrch fototapety neušpinil.

Novinky e-mailem

Facebook Decent Art
2 823 616 zobrazení
Volejte +420 725632977